Oferta dla domu

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga obsługi. Prąd wytwarzany jest nawet w pochmurne dni bez żadnej Twojej dodatkowej ingerencji.

Domowe instalcje solarne

Najlepsze rozwiązanie na rosnące ceny energii elektrycznej

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną dla domu:

Radykalne obniżenie rachunków za prąd.

Prąd z instalacji fotowoltaicznej niczym nie różni się od prądu z sieci energetycznej ,dlatego może być wykorzystywany na bieżące potrzeby w gospodarstwie domowym.

Zabezpieczenie przed podwyżką cen.

Fotowoltaika jest swego rodzaju polisą na wypadek wzrostu cen energii elektrycznej, które według wszystkich prognoz są nieuni

Niezawodność i bezobsługowość

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga obsługi. Prąd wytwarzany jest nawet w pochmurne dni bez żadnej Twojej dodatkowej ingerencji.

Długi okres gwarancji

– do 30 lat gwarancji producenta paneli fotowoltaicznych na uzysk mocy

– do 15 lat gwarancji producenta paneli fotowoltaicznych na wady techniczne

– do 10 lat gwarancji producenta na inwerter ( falownik)

Szybki okres zwrotu inwestycji.

 Iwestycja  w fotowoltaikę to pewny zysk. Średni zwrot z inwestycji wynosi około 5 lat pod warunkiem niezmiennych cen prądu, które jak dobrze wiemy będa następowały.

Finansowanie:

Dzięki pomocy przez dofinansowanie Twoja inwestycja w fotowoltaikę stanie się jeszcze bardziej korzystna i przyczyni się do szybszego zwrotu poniesionych kosztów.

 Zobacz z jakich źródeł dofinansowania możesz skorzystać.

Program „Mój Prąd”

aściciele nieruchomości z instalacją fotowoltaiczną mogą liczyć na dotację w wysokości 5000 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.mojprad.gov.pl

Program Prosument

Celem programu jest wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii poprzez dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/prosument-dofinansowanie-mikroinstalacji-oze/informacje-o-programie/

Programy realizowane przez władze samorządowe w poszczególnych województwach.

Informacji na temat wdrażanych programów należy szukać na stronach wojewódzkich oddziałów Narodowych Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz w urzędach Marszałkowskich.s.

Kredyty

Dzięki ogromnej modzie i zainteresowaniu odnawialnymi źródłami energii (OZE) na rynku finansowym pojawiło się wiele ciekawych ofert niskooprocentowanych kredytów dla osób fizycznych na zakup instalacji fotowoltaicznych.

Ulga termomodernizacyjna

Przysługuje właścicielom nieruchomości na terenie krórych powstała inwestycja w OZE i nie może przekroczyć 53 000 zł od podstawy podatku dochodowego na podatnika, niezależnie od liczby inwestycji i budynków, których jest właścicielem.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/ulga-termomodernizacyjna/

W czym pomagamy:

 – Doradzimy w znalezieniu najlepszego sposobu na finansowanie inwestycji w fotowoltaikę.

– Wypełnimy wszystkie formalności i przygotujemy dokumenty niezbędne do uzyskania dofinansowania

O nas 

Stawiamy na rozwiązania proekologiczne najwyższej jakości.

Realizujemy projekty dopasowane do Twoich potrzeb dobierając indywidualnie moduły fotowoltaiczne, falowniki, mocowania dostosowane do danego rodzaju dachu.

Instalacje wykonujemy na wszystkich rodzajach dachów ja  również na terenach wskazanych przez inwestorów.

Wszystkie prace projektowe i montażowe są realizowane przez doświadczonych specjalistów. Dzięki temu, montaż odbywa się terminowo i sprawnie.

Zapewniamy kompleksową obsługę zarówno pod względem projektowym jak również doradzimy jak najlepiej sfinansować inwestycję.

  Bezpłatna konsultacja – zadzwoń!

  +48 795515931        +48 609665295

  F.A.Q.

  Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi do nich  z zakresu fotowoltaiki. Mamy nadzieję, że rozwieją one Państwa wątpliwości i wyjaśnią wiele kwestii związanych z instalacjami fotowoltaicznymi.
  Za pomocą przycisku poniżej możecie zadać pytanie naszym ekspertom. 

   

  Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

  Na cenę instalacji fotowoltaicznej ma wpływ wiele czynników począwszy od materiałów i osprzętu użytego do budowy instalacji fotowoltaicznej a skończywszy na renomie, marce firmy zajmującej się instalacją. Bez wątpienia na przełomie ostatnich lat ceny instalacji fotowoltaicznych spadły i są dostępne w przedziale cenowym 3000 do 5000 zł za KWp.

  Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

  Podstawą działania instalacji fotowoltaicznej jest zamiana promieniowania słonecznego na prąd stały przez panele fotowoltaiczne. Niestety nasze urządzenia w domu nie działają na prąd stały tylko przemienny, dlatego konieczna jest zamiana prądu stałego na przemienny za pomocą inwertera ( falownika).

  Jak wpływa wzrost cen energii na rentowność instalacji PV?

  Wszystkie prognozy wskazują na to że ceny energii elektrycznej w ciągu kolejnych lat będą rosły, na co nie mamy żadnego wpływu. Możemy się jednak zabezpieczyć przed wzrostem cen budując własną elektrownię fotowoltaiczną i dzięki temu uniezależnić się od rosnących kosztów. Im szybciej podejmiemy te decyzję tym szybciej zwróci nam się inwestycja.

  Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę?

  Przy budowie instalacji o mocy do 50 kW nie wymaga się pozwoleń budowalanygch oraz innych koncesji.

  Czy instalacja działa zimą i w pochmurne dni?

  Instalacja fotowoltaiczna działa zarówno w zimie jak i w pochmurne dni, ponieważ do wytwarzania prądu wystarczy światło rozproszone. Ponadto niska temperatura powietrza pozytywnie wpływa na sprawność paneli fotowoltaicznych. 

  Kto to jest Prosument?

  Prosument jest to wytwórca pradu elektrycznego, który oprócz produkcji prądu na własny użytek korzysta z prądu dostarczanego przez zakład energetyczny.

  Kontakt

  Inter-Eko Sp. z o.o.

  ul. Łąkowa 5

  64-514 Pamiątkowo

   

  tel. +48 609 665 295

  tel. +48 795 515 931

   

  NIP: 7872136240

  REGON: 388598867

  KRS: 0000893233

  Nr. konta: 22 2530 0008 2022 1069 9523 0001